Мазь для очей для собак Оптимун 3,5 г
Склад і форма випуску
Глазурна мазь Оптимун як активну речовину в 1 г містить 2,0 мг циклосину А, а як допоміжні речовини: білий м'який парафін — 551,7 мг, кукурудзяна олія — 426,3 мг, амерхол — 20,0 мг. Розфасовують в алюмінієві туби по 3,5 г з білим поліетиленовим наконечником і ковпачком, що закручується. Туби пакують в індивідуальні картонні коробки.
Фармакологічні властивості
Фармакотерапевтична група лікарського препарату: імуносупресивні засоби. Циклосагін А, що входить до складу лікарського препарату, являє собою циклічний поліпептид, продукуваний грибами Tolyceladium inflatum gans. Є імуносупресивним засобом із протизапальною та лакримоміметичною дією. Імуносупресивна та протизапальна дія циклосину А пов'язана з блокуванням на клітинному рівні Лімфоцитів, що сидять, у фазах GO або G1 клітинного циклу та заглушення запускається антигеном продукції та секреції цитокін (включно з інтерлейкін-2, фактор росту Т-лімфоцитів), активованих Т-лімфоцитами. Циклосагін діє на лімфоцити. Завдяки цьому відновлюється функція ацинарних клітин секреторного епітелію слізної залози та зменшується інфільтрація тканин ока. Унаслідок протизапальної дії поліпшується стан поверхні ураженого ока: зменшується гіперплазія кон'юнктиви, у разі тривалого застосування знижується неовакуляризація й пігментація рогівки.
На додаток до імуносупресивної активності циклозегін А проявляє пряму лакримоміметичну дію, блокуючи заглушення сльозопродукції пролактином. Отже, посилення сльозовідділення під впливом Оптимуна є ідентичним природному.
Циклосагін А має високу ліпофільність і добре проникає в рогівку, а також у слізну залозу. Циклокасейн А депонується в рогівці, слабко проникає у внутрішні середовища ока та практично не всмоктується в кровотік, не чинячи системного впливу на організм.
За ступенем впливу на організм належить до малонебезпечних речовин (4 клас небезпеки за ГОСТ 12.1.007-76).
Показання
Оптимун застосовують для лікування хвороб очей аутоімунної етіології в собак: ідіопатичного сухого кератокон'юнктивіту (СК), плазматичної інфільтрації третього століття та хронічного поверхневого кератиту (паннусу).
Лікарський препарат може застосовуватися для посилення ефекту місцевих кортикостероїдів або замість них, якщо кортикостероїди протипоказані у зв'язку з виразковим ураженням рогівки.
Дози та спосіб застосування
Перед нанесенням мазі уражене око промивають і ретельно очищають. Невелику кількість мазі (1/2-1 см) наносять безпосередньо на рогівку або в кон'юнктивний мішок кожні 12 годин, не торкаючись наконечником тюбика поверхні ока.
Посилення продукції слізної рідини очікується впродовж 10 днів після початку застосування препарату, проте досягнення максимуму сльозовідділення може зайняти до 6 тижнів. Під час лікування сухого кератокон'юнктивіту рекомендується робити оцінку ефективності терапії за допомогою тесту Ширмера. Для правильної інтерпретації результатів, тест Ширмера рекомендується проводити через 3 години після нанесення Оптимуна, коли концентрація циклоспорту в рогівці максимальна. Найкращих результатів лікування можна досягти під час застосування Оптимуна на ранніх стадіях СКК, коли не сталося незворотного ушкодження і фіброзу тканин слізної залози. Тривалість терапії залежить від важкості ураження та відповіді на лікування. Здебільшого СКК і паннуса, собакам потрібне лікування впродовж усього життя, проте за належної терапії та регулярних обстеженнях прогноз сприятливий.
У разі паннусу, у зв'язку з впливом чинників довкілля (як-от ультрафіолет) на патогенез, необхідність застосування Оптимуну може знижуватися в періоди зниженої сонячної активності, а в період загострення захворювання використання Оптимуну поновлюють. Довгострокова терапія Оптимуном не підвищує сприйнятливість очі до мікробних інфекцій.
Ефективність Оптимуна не визначена за сухого кератокон'юнктивіту, викликаного вродженою алакримією, використанням сульфаніламінів, вірусом чуми плотоїдних, порушенням обміну речовин, хірургічним видаленням слізної залози третього століття, паралічом лицьового нерва з втратою пальпебрального рефлексу.
Треба уникати пропусків під час введення чергової дози препарату, оскільки це може призвести до зниження терапевтичної ефективності. Під час лікування СКК важлива безперервність, у дослідженнях було показано, що стимуляція слізовідділення припиняється впродовж 24 годин після припинення терапії. У разі пропуску однієї дози необхідно ввести її якнайшвидше. Далі інтервал між введенням препарату не змінюється.
Застосування Оптимуна не виключає застосування інших лікарських препаратів.
Побічні дії
У перші дні застосування Оптимуна можливе невелике подразнення, у разі, якщо подразнення не проходить, застосування лікарського препарату припиняють.
Симптоми передозування під час застосування лікарського препарату не виявлені. У рідкісних випадках спостерігається запалення й набряк шкіри повік, спричинений надмірною кількістю мазі. У цьому разі треба зменшити дозу лікарського препарату, що наноситься.
Протипоказання
У разі алергічних реакцій використання Оптимуна припиняють і проводять симптоматичну терапію.
Не призначений для застосування продуктивним тваринам.
Оптимун забороняється застосовувати у разі грибкових і вірусних інфекцій очей.
Особливі вказівки
Під час роботи з Оптимуном треба дотримуватися загальних правил особистої гігієни та техніки безпеки, передбачених під час роботи з лікарськими препаратами. Забороняється пити, курити та вживати їжу. Після закінчення роботи руки треба вимити теплою водою з милом.
У разі потрапляння на шкіру та слизові оболонки Оптимун не чинить алергічної та подразливої дії.
Умови зберігання
У сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей і тварин місці, окремо від харчових продуктів і кормів у закритому пакованні виробника за температури 2-25 °C °C. Термін придатності за дотримання умов зберігання — 2 роки від дня виготовлення, після розкриття паковання — 28 діб.
Основні | |
---|---|
Виробник | Agrovet Animal Health |
Країна виробник | США |
Колір | Білий |
Призначення | Догляд за очима |
Користувальницькі характеристики | |
Вид тварин | Собаки |
- Ціна: 2 099 ₴