Присипка антибактеріальна з йодоформом, 45 г
Опис:
Порошок від білого до світло-сірого кольору зі специфічним запахом.
Склад:
1 г препарату містить активні речовини:
стрепоцитид — 50 мг;
цинку оксид — 100 мг;
йодоформ — 2 мг.
Допоміжна речовина: тальк.
Фармакологічні властивості:
АТС vetQD06, антибіотики та хімієтерапевтичні ветеринарні препарати для застосування в дерматології
Препарат має антисептичну, протимікробну, протизапальну та адсорбувальну дії, які зумовлені вмістом стрепоциту, йодоформу й оксиду цинку.
Стретоцит — сульфаніламідний препарат бактеріостатичної дії, активний щодо грампозитивних (Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Clostridium spp., Corynebacterium spp. та інші) і грамотифікувачних мікроорганізмів (Escherichia coliridium spp., Corynebacterium spp. та інші) Salmonella spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Pasteurella spp., Bordetellaqutherp., Shigella spp. та інші). Як конкурентний антагоніст пари-амінобензоїнової (ПАБ) кислоти стрепоцитцид входять до метаболічного ланцюга мікроорганізмів, що призводить до порушення синтезу дигідрофолієвої, а потім тетрагідрофолієвої кислот і, як наслідок, до порушення синтезу нуклеїнових кислот та обмінних процесів у мікробній клітині.
Йодоформ є сильнодійним антисептиком широкого спектра дії. Під впливом світла, кисню, ферментів організму тварини та ранового ексудату йодоформ повільно розпадається з виділенням чистого йоду, який має протимікробну та протизапальну дію, посилює ріст грануляційних тканин і сприяє очищенню рани.
Цинку оксид виявляє слабку протимікробну, у зв'язувальну, адсорбувальну дії, підсушує шкіру, що призводить до зменшення ексусудації та сприяє зменшенню місцевих проявів запалення й подразнення.
Застосування:
Лікування і профілактика у великої рогатої худоби, коней, овець, дашок, собак, кішок, пушних звірів і декоративних тваринних захворювань і пошкоджень шкіри (інфіковані, звіріжотворені та гнійні рани; виразки, фістіли, мокнучі екземи, дерматити); травм і хвороб копит, кігтів і рогів; для оброблення пислякастраційних і післяопераційних ран, абсцесів і флегмон після хірургічного втручання.
Дозування:
Зовнішньо. Припудрюють препаратом очищені від бруду та залишків ексудату уражені зони шкіри та на 2-3 см навколо них. Для ран після хірургічного втручання досить одноразового оброблення, в інших випадках уражені ділянки обробляють 1-2 рази на добу до епітелізації або рубцювання ран.
Протипоказання:
Підвищена індивідуальна чутливість до препарату.
Застереження:
Обмеження щодо застосування м'яса та молока в їжу людям не встановлено.
Форма випуску:
Полімерні флакони по 6, 10, 45 г; ламіновані або полімерні пакети по 3, 10 г.
Зберігання:
Сухе темне недоступне для дітей місце за температури від 5 до 25 °C.
Срок годности: 3 роки.
Для застосування у ветеринарній медицині!